Munkahelyi egészségfejlesztési programok
Az egészséges életmódváltáshoz elengedhetetlen a megelőző egészségügyi szűréseken való részvétel pl. vérnyomás, koleszterin, cukorbetegség és a súly- és táplálkozási menedzsmenthez való hozzáférés előmozdítása. E téren a foglalkozásegészségügynek kiemelkedő szerepe van, mivel a munkavállaló elsőként itt kap információt az észlelt kockázatokról és ez alapozza meg a jövőbeli lépéseket egészsége felé. A rendszeres mozgás ösztönzésére jutalmazási rendszert kívánunk bevezetni (pl. érem, emléklap), mely a kiemelt dolgozók aktív életmódját jutalmazza jó példát mutatva mások számára.
Aktív életre való ösztönzés
Az ÉPC-Honvédkórház valamennyi dolgozói részére rekreációs és sport lehetőségeket biztosít intézményén belül egyrészt együttműködve a katonai közös használatú kondicionáló fitness teremben, másrészt a fizioterápiás részleg tornatermében, ahol heti 2-3 alkalommal, 1 teremben zumba és pilates edzés folyik kora reggel 6:30-tól és délután 15-16 óra között képzett trénerek, gyógytornászok bevonásával, akik egyben munkavállalóink is. Továbbá frissítő masszázs terápia is biztosított heti 2 alkalommal 16-18 óra között előre bejelentkezés során. A tréningek térítésmentesen vehetők igénybe. A programjaink népszerűek a munkavállalóink körében, sőt egyes alkalommal rehabilitációs orvosi felügyelet mellett is folynak edzések, melynek szervezését a fizioterápiás részleg koordinálja. A tréningen résztvevők száma alkalmanként megközelíti a 10 főt, mely a tornaterem 90%-os kapacitáskihasználtságát jelenti. A programokon megjelent munkavállalók köre mindig bővül, összetartó közösségek is kialakultak, akik jellemzően un. köredzés formában veszik igénybe fizikai aktivitást támogató lehetőségeket.
A tréningeket egyénileg, illetve gyógytornász és oktatók közreműködésével is igénybe lehet venni, akik a mozgás helyes technikáját is oktatják. A 12 órás munkarendben dolgozó munkavállalóink részére munkaidőben az osztályos gyógytornászok biztosítanak egyrészt egyéni tanácsadást, másrészt egyszerű pihentető szórakoztató mozaik-mozgásprogramot, mint pl. rövid, egyszerű nyújtó- és erősítő gyakorlatok, fejtorna az osztályfolyosón, melyet osztályok között kihívásban tettünk izgalmassá. A győztes az az osztály, aki a legtöbb résztvevő munkatárs által a legalább 15 percen át tartó mozgásért a legtöbb pontot kapta. A mozaik-mozgásprogramok különböző pontot érnek, a győztes díja jellemzően csapatépítő rekreációs programtámogatásr. Emellett az osztályeredményeket folyamatosan közzétesszük és motiváló üzenetekkel, egészségtudatosságot formáló tartalmakkal támogatjuk a lendület fenntartását. A fizikai aktivitás intézményen kívül is biztosított a Budapesti Honvéd Sportegyesület sportpályán, ahol jellemzően női és vegyes labdarúgás kihívás és családi sportnapok szervezése történik. Intézményünk több osztály részvételével csapatépítő túrázást, biciklis kirándulást, Nordic Walking gyalogtúrát is szervezett.