Tájékoztatás - telefonközpont túlterheltségéről

Tisztelt Pácienseink és Hozzátartozók!
Technikai okok miatt az intézményünk telefonközpontja időszakosan túlterheltté válhat, ezért bizonyos szervezeti egységek elérése átmenetileg akadályozott lehet. A hiba elhárításán dolgozunk, megértésüket, türelmüket köszönjük!

Tovább

Látogatási korlátozás és kötelező szájmaszk használat lépett életbe!

Látogatási korlátozás és kötelező szájmaszk használat lett elrendelve a kórház gyógyító területein, mind a betegek és hozzátartozók, mind a dolgozók számára!

Részletek az Aktuális híreink között találhatók.

Tovább

Járóbeteg Szakrendelő Intézet bemutató

Az Észak-Pesti Centrumkórház- Honvédkórház - Járóbeteg Szakrendelő Intézet 1134 Budapest, Róbert Károly krt. 44. I. sz. telephely/Pap Károly utca felőli bejárat

A beteg-előjegyzéssel kapcsolatos információk ide kattintva érhetők el.

 

 

Vezetők


Dr. Pusztai Ágnes Ph.D.
igazgató
Járóbeteg Szakrendelő Intézet
06-1-465-1800/71-324


Kasza Ivánné őrnagy
vezető asszisztens
Járóbeteg Szakrendelő Intézet
06-1-465-1800/71-337


 

I.

Az Észak-Pesti Centrumkórház-Honvédkórház (ÉPC-HK) szerves része az önálló Szakrendelő Intézet. Itt a korábbi szolgáltatók ellátottjai, a jogszabály és szerződés alapján jogosultak, a hozzátartozói jogon igényjogosultak, és mindazok, akik a kórházban területi ellátásra jogosultak, kaphatnak ellátást (A területi ellátási kötelezettség szerinti igényjogosultak köre a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) honlapján megtekinthető. Ettől eltérés méltányosságból, vagy aláírt „Befogadó nyilatkozat”  birtokában lehetséges.

II.

A Papp Károly utcai – 2007 július 1-n átadott – 4 szintes épület korszerű, a XXI. századi igényeknek megfelelő környezetben biztosít helyet 27 szakma legtapasztaltabb képviselőinek, akik, tágas, klimatizált rendelőkben végzik szakorvosi gyógyító-, megelőző, diagnosztikus, gondozó és konzíliáriusi feladataikat.

A Járóbeteg Szakrendelő Intézetben az alábbi szakorvosi és speciális rendelések vehetők igénybe:

Baleseti sebészet, Belgyógyászat, Bőrgyógyászat, Diabetológia, Endokrinológia, EKG-Kardiológia, Fogászati alapellátás, Foglalkozás – egészségügy (csak külön szerződéssel vehető igénybe), Fül-orr-gégészet, Gasztroenterológia, Gyógytorna, Ideggyógyászat, Kézsebészet, Nőgyógyászat, Ortopédia, Országos Haemophilia Központ, Országos Porfíria Központ, Prekoncepcionális és terhes diabetológia, Pszichiátria, Reumatológa-Fizioterápia, Általános Sebészet, Szájsebészet szakambulancia (ÉPC-HK Arc-, Állcsont-, és Szájsebészeti Osztály irányítása alá tartozik), Szemészet, Tüdőgyógyászat, Tüdőgondozó, Urológia, Plasztikai Sebészet Szakambulancia az Égési Szakambulancia (ÉPC-HK Égéssebészeti és Plasztikai Osztály irányítása alá tartozik), Szív-, Ér- és Mellkassebészeti Szakambulancia (ÉPC-HK Szív-, Ér- és Mellkassebészeti Osztály irányítása alá tartozik).

A Járóbeteg Szakrendelő Intézetben 89 fő, magasan képzett, több éves tapasztalattal rendelkező szakorvos végzi a betegellátást. Többen rendelkeznek tudományos fokozattal, akik szakmájuk kiemelkedő képviselői. Minden rendelőben képzett szakasszisztensek, asszisztensek segítik az orvosok munkáját.

III.

A különféle szakmák mellett, alapellátó (háziorvosi, fogorvosi, foglalkozás-egészségügyi) tevékenység is zajlik a rendelőintézetben. A háziorvosi ellátás önállóan tevékenykedik. A fogászati rendelés, elsősorban a Magyar Honvédség személyi állományának aktív, nyugállományú igényjogosultjait és közeli hozzátartozóit, valamint a védett személyeket látja el. Az ORFK, BRFK dolgozóinak fogászati ellátása elsősorban a központjukban található egészségügyi szolgálatnál (1139 Budapest, Teve utca 4–6.), másodsorban a ÉPC-HK I. számú telephely Fogászati rendelése végzi. A MÁV dolgozók fogászati alapellátását a (1062. Budapest, Podmaniczky u. 109.) alatt működő Vasútegészségügyi Nonprofit Közhasznú Kft.végzi. Kiemelt feladatot látnak el a Szakrendelő Intézetben működő, de a kórházi osztályokhoz tartozó szakambulanciák. A különböző szakterületeken belül működő szakambulanciák, a szakrendelőkhöz hasonló tevékenység mellett, a szakterülethez tartozó speciális betegségek felderítését, az osztályos felvételt megelőző vizsgálatok elvégzését, a kórházi osztályról történő kibocsátást követően a betegek gondozását is végzik.

IV.

Magyarországon érvényes biztosítással nem rendelkező páciensek térítés ellenében vehetik igénybe a szakrendeléseket. Az ellátás feltételeit, díjtételeit, az intézeti Térítési Díjszabályzat tartalmazza.

V.

A Szakrendelő Intézetben a szolgáltatások minőségét magas színvonalú informatikai adatkezelés, a belső minőségügyi rendszer és a folyamatos ellenőrzés biztosítja, annak érdekében, hogy a betegellátás szervezetten és ellenőrizhetően történjen. A betegek számítógépes előjegyzés alapján kapnak időpontot, mely biztosítja a kulturált, minimális várakozási idővel járó betegellátást. A betegelőjegyzés, az előjegyzett időpont módosítása, lemondása elsősorban a Felvételi részleg vagy az adott szakrendelésen keresztül személyesen és telefonon keresztül történhet. Amennyiben az orvosi beosztás valamilyen okból módosul, a szakrendelés a beteget telefonon kiértesíti és új időpontot egyeztet a beteggel. Ezért különösen fontos, hogy a beteg a személyi adataiban és a telefonos elérhetőségében bekövetkező változásokat a Felvételi Részlegben frissítse.

A szakrendelést végző szakorvos, és asszisztense az informatikai rendszer segítségével az előjegyzés és bejelentkezés alapján megadott sorrendben, behívókóddal, hangjelzéssel szólítja az ellátásra jelentkezőket, ettől azonban munkatársaink szakmai okból – sürgősség, 4–5-ös triage-ba sorolt beteg, kiemelt vagy VIP beteg esetén – természetesen eltérhetnek. A szakrendelőkben az ellátással kapcsolatos egészségügyi adatokat az informatikai rendszerben rögzítik, a betegnek erről írásos összefoglalót (ambuláns lapot) készítenek, indokolt esetben előjegyzést adnak a következő vizitre. Az ambuláns lapon a visszarendelés időpontja mellett a behívó kód is megjelenik. Kérjük Betegeinket, hogy visszarendelés esetén a korábbi ambuláns lapjaikat hozzák magukkal. Visszarendelés napján, a bejárati szinten lehetőség van az elektronikus oszlopokon a TAJ szám beírásával, vagy az ambuláns lap felső részén megjelenített vonalkód beolvasásával, a behívó kód kinyomtatására. 2018-ban lehetőségünk volt a Betegirányító rendszer fejlesztésére, melynek során a kor színvonalának megfelelő elektronikus és hagyományos rendszer került bevezetésre. Ennek fejlesztését a későbbiekben is tervezzük. A bejáratnál – a középső lépcső mellett jobbra -, elektronikus információs oszlop áll betegeink rendelkezésére, mely amellett, hogy megkönnyíti a tájékozódást a statikus és elektronikus kijelzőkön kívül, még hasznos egészségügyi tájékoztató programmal is rendelkezik. Ha a beteg személyesen szeretne információhoz jutni, a Felvételi Részleget keresse fel.

Kérjük kedves Betegeinket – saját és betegtársaik érdekében -, hogy az időközben feleslegessé váló, vagy nem aktuális időpontjukat időben mondják le. Ezzel elősegítik, hogy a szakrendelésekre az előjegyzési idő indokolatlanul ne növekedjen.

A Laboratórium a Rendelőintézetben („K” épület, I. emelet 011-012), 07.30 – 14.30 óra között fogadja a laborvizsgálati beutalóval ellátott betegeket.

Orvosi beutaló nélkül is igénybe vehető szakorvosi rendelők:

  • bőrgyógyászat
  • nőgyógyászat
  • urológia
  • pszichiátria és addiktológia
  • fül -, orr, – gégészet
  • szemészet
  • általános sebészet
  • baleseti sebészet
  • onkológia

A beutaló köteles szakrendelésekre az orvosi beutaló, a kiállítástól számított 90 napon belül használható fel, kivéve, ha az előjegyzési idő ennél hosszabb.

Sajnos csúcsidőben (a délelőtti és a kora délutáni órákban) előfordulhat, hogy a korlátozott számú telefonvonalak és a telefonos ügyintézést végző kollégáink túlterheltsége miatt, az intézet nehezen érhető el. Ezért kérjük betegeinket, hogy sikertelenség esetén a telefonos ügyintézést igyekezzenek a késő délutáni órákban lebonyolítani. Abban az esetben, ha olyan szakrendelés, vagy szakambulancia szolgáltatásait szeretnék igénybe venni, melyek saját maguk intézik a betegek előjegyzését, kérjük, kövessék a telefon automata menüpontjainak utasításait, és közvetlenül hívják a megfelelő melléket.

VI.

Az ingyenesen igénybevehető ruhatár október 15 és április 15-e között tart nyitva, 7.00-15.00 óráig.

A Felvételi részlegben mód van kerekesszék kölcsönzésére is.

A „K” épület magasföldszintjén „Baba-mama szobát” alakítottunk ki.

VII.

A Szakrendelő Intézet reggel 6.45-kor nyitja kapuit. A szakorvosi ellátás délelőtt: 7.30–13.30 óráig a délutáni: 13.30–19.30 óráig tart, kétműszakos munkarendben. Amennyiben a betegellátás ettől eltér, a betegeket kifüggesztett tájékoztató táblákon és a honlapon tájékoztatjuk.

Az orvos elérhetőségéről a Honvédkórház honlapján a szakrendelők/szakambulanciák pdf file-okban tájékozódhat.


Járóbeteg Területi Ellátási Kötelezettség

Az ÉPC-Honvédkórház kapacitásához tartozó ellátási területet az ANTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatal a mellékletben felsorolt településekre, körzetekre kiterjedően állapította meg 2012. január 21-i hatállyal.

Térképek (Mi, hol található)

 

Mielőbbi gyógyulást kívánunk minden hozzánk forduló kedves Betegünknek!